Teatr Młodego Widza w NCK

Kiedy

Od:  
Do:  

Gdzie

al. Jana Pawła II 232
Kraków

Kategoria

Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza najmłodszych widów do teatru. Warto zobaczyć ulubione postaci, poznać nieznane, zanurzyć się w bajkowym klimacie i z uśmiechem wyjść w świat.

Teatr Młodego Widza w NCK

Przedstawienia teatralne dla dzieci w krakowskim NCK

Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami na familijne spektakle teatralne. Proponowane przedstawienia to barwne, mądre i pełne ciepła historie dotyczące uniwersalnych prawd i pobudzające wyobraźnię młodych widzów. Przy udziale niczym nieograniczonej wyobraźni przeniesiemy się do doliny zamieszkałej przez Muminki, a z Anią powędrujemy na wyjątkowe wzgórze. Artyści z Teatru Figurki zaprezentują kilka opowieści: Co w trawie piszczy – teatr cieni, Cieniowanki – eksperymentalną, sceniczną zabawę i Oceanarium - igraszki w wodzie. W niezwykłą muzyczną podróż zabierze nas CeZik.
W repertuarze Sceny NCK nie mogło zabraknąć stałych pozycji - klasycznych baletów w wykonaniu artystów Royal Lviv Ballet i świątecznych spektakli z udziałem Świętego Mikołaja, który na zakończenie przedstawienia rozda dzieciom, zakupione przez opiekunów, prezenty. Zapraszamy też na wyjątkowe wydarzenie – kabaretowy spektakl dla najmłodszych przygotowany przez uznanych specjalistów tego gatunku sztuki z Kabaretu Hrabi – zapowiada Zbigniew Grzyb, dyrektor NCK.

Harmonogram i opisy spektakli:

GRUDZIEŃ 2022

CUDOWNA PODRÓŻ - Teatr Trip – spektakle mikołajowe
2 grudnia (piątek), g. 9.00, 11.45, Scena NCK
4 grudnia (niedziela), g. 17.00, Scena NCK

Historia trójki rodzeństwa, z których jedno nie wierzy w istnienie św. Mikołaja. Siostry knują zatem plan i postanawiają podstępem zabrać brata w tajemniczą podróż, aby go odnaleźć. Po drodze czeka ich mnóstwo przygód oraz niebezpieczeństw.
Spektakl zakończony spotkaniem ze Świętym Mikołajem, który rozda dzieciom zakupione przez opiekunów prezenty.
czas trwania: 55 minut + rozdawanie prezentów
spektakl dla dzieci powyżej 3 lat
bilety - 35/30 zł

FABRYKA ŚNIEGU – Teatr Trip - spektakle mikołajowe
5 grudnia (poniedziałek), g. 9.00, 11.45, 17.00, Scena NCK
6 grudnia (wtorek), g. 9.00, 11.45, 17.00, Scena NCK

Hen daleko nad głowami, gdzie mróz szczypie za uszami, w podniebnym świecie nad chmurami, codziennie wrze praca. Pracowite Obłoczka i Sopelka odbierają z Ziemi zamówienia na śnieg. Niestety tajemniczy Francuz sprawia, że maszyna przestaje działać. Czy dzielni pracownicy fabryki poradzą sobie z tą sytuacją? Spektakl zakończony spotkaniem ze Świętym Mikołajem, który rozda dzieciom zakupione przez opiekunów prezenty.
czas trwania: 55 minut + rozdawanie prezentów
spektakl dla dzieci powyżej 3 lat
bilety - 35/30 zł

dla dzieci kraków
 
CIENIOWANKI –  Teatr Figurki z Krakowa - minispektakl teatru cieni dla najnajów
10 grudnia (niedziela), g. 15.30, sala C3
11 grudnia (niedziela), g. 11.00 i 12.30, sala C3

W naszym małym laboratorium teatru cieni eksperymentujemy ze światłem, cieniem i naszymi aktorami. Bawimy się w chowanego, rośniemy jak na drożdżach, gramy na nosie i tamburynie. Nasz spektakl jest jak najlepszy na świecie cieniowy plac zabaw! W założeniu jest przeznaczony dla dzieci od 2. do 5. roku życia, ale jest duża szansa, że dorosłym też się spodoba.
czas trwania: 30 minut
bilety: 30 zł            

ROYAL LVIV BALLET „Śpiąca królewna”
11 grudnia (niedziela), g. 12.00
Scena NCK

Mądra i wzruszająca historia, piękne kostiumy, widowiskowa scenografia, a przede wszystkim perfekcja wykonawców sprawiają, że ten klasyczny balet zachwyca nawet najbardziej wymagających widzów.
bilety: 120/90 zł

balet krakow

ROYAL LVIV BALLET „Jezioro łabędzie”
11 grudnia (niedziela), g. 17.00
Scena NCK

Bajkowa opowieść, połączona z niezwykłą muzyką Piotra Czajkowskiego, skomponowaną do libretta Władimira Biegiczewa i  Wasilija Gelcera, wprowadza widzów w piękny, magiczny świat baletu klasycznego.
bilety: 120/90 zł