Listopadowe spektakle w Teatrze Groteska

Kiedy

Od:  
Do:  

Gdzie

ul. Skarbowa 2
Kraków

Kategoria

Teatr Groteska w Krakowie przygotował na listopad bogatą ofertę znanych i lubianych spektakli dla dzieci.

W repertuarze m.in. propozycja dla młodzieży, czyli Dwanaście prac Heraklesa. Spektakl opowiada dzieje greckiego bohatera za pomocą atrakcyjnego języka teatru formy. Autorzy przedstawienia oparli się na wersji mitu Jana Parandowskiego, wzbogaconej  o obecność – niczym w średniowiecznym moralitecie – dwóch figur Cnoty (rozumianej jak dążenie do równowagi i moralności) i Rozkoszy (rozumianej jako folgowanie własnym zachciankom i instynktom), pomiędzy którymi rozdarty jest bohater.

spektakl

Ponadto na scenie zagoszczą ulubione spektakle najmłodszych widzów, czyli: Kto pocieszy pechowego Nosorożca, Tygrys Pietrek, Brzydkie Kaczątko, Detektyw Pozytywka, Kot w butach, Pchła Szachrajka, a także Kapelusz za sto tysięcy na podstawie bestsellerowej powieści kryminalnej dla dzieci i młodzieży autorstwa Adama Bahdaja z 1966 roku w reżyserii Adolfa Weltschka.

spektakl dla dzieci kraków

Wraz z aktorami widzowie przeniosą się do nadmorskiego kurortu, w którym – jak to nad Bałtykiem bywa – ciągle pada deszcz. A gdy pada… młodzi bohaterowie wcale się nie nudzą, bo do rozwiązania mają fascynującą kryminalną zagadkę.  "Kapelusz za sto tysięcy" jest lekturą uzupełniającą dla klas 4 – 6 szkół podstawowych.

A na scenie dla dorosłych - Kandyd czyli optymizm, Skąpiec oraz Mistrz i Małgorzata.

Rezerwacja biletów:
od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00
tel. 12 633 48 22, 12 631 81 80 wew. 238, 244, 258.

Szczegółowy repertuar, cennik biletów oraz zasady dokonywania rezerwacji dostępne na stronie: http://www.groteska.pl/